Jak vybrat osvěžovač vzduchu?

V následujícím textu vám poradíme, jakými pravidly se při výběru osvěžovače vzduchu řídit řídit a na co se zaměřit. Najdete zde také užitečné rady a tipy k tomu, aby vám osvěžovač vzduchu přispěl k zlepšení kvality ovzduší a tím i života.
 
 

Elektrické

 
 
Vůně do zásuvky jsou ideální pro ty, kteří si přejí dlouhotrvající a stálé provonění interiéru. Stačí je zasunout do elektrické zásuvky a vůně se bude po určitou dobu uvolňovat do prostoru. Po vypotřebování náplně lze dokoupit náhradní náplně v ekonomickém balení.
 
Výhody
 • pro dlouhodobé provonění
 • provoní menší a středně velké místnosti
 • mají cenově dostupné a vyměnitelné náplně
 • dostupné i s kvalitním parfémem
 
Nákupní tip
Když se řekne elektrický osvěžovač vzduchu, většinou se nám vybaví vůně do zásuvky ale existují i další alternativy. Jednou z nich jsou například ultrazvukové elektrické difuzéry, které využívají technologii atomizace vody a vonného oleje či esenciálního oleje pro dlouhodobé provonění interiéru. Pracují v naprosté tichosti a společně s lehkým mlhový efektem, podsvícením a u některých typů i plynulou změnou barev přispívájí k jemné, relaxační atmosféře.
 
 

Gelové

 
 
Tradiční osvěžovač vzduchu, který obsahuje gelovou náplň či pryž napuštěnou vonnou esencí (například vonné perly a vonné karty do šatníku), která postupně uvolňuje vonnou esenci do prostoru. Tento druh osvěžovačů je jednorázový a vhodný do toalety, šatníku, botníku a ostatních malých prostor.
 
Výhody
 • praktické a jednoduché použití
 • vhodné do menších prostor
 • jednorázové náplně
 • cenově dostupné
 
Nákupní tip
Doporučujeme vám parfémované kartičky, které jsou skvělé k provonění malých prostor jako šatní skříň a zásuvky s prádlem. Odstraňíte ochranný obal a pomocí stuhy umístíte kartu na věšák v šatníku nebo zasunete přímo mezi prádlo v zásuvce. Vonné karty jsou vhodné i do sušičky, gumový materiál se neroztrhne a nepoškodí prádlo.
 
 

Spreje

 
 
Osvěžovače vzduchu v praktickém provedení rozprašovačů se výborně hodí k rychlému provonění bytu, kanceláře či auta. Představují jednoduchý způsob jak osvěžit a provonět interiér, ale také šatní skříň, zásuvky či například kabelku.
 
Výhody
 • univerzální využití v domácnosti i na cestách
 • krátkodobé provonění s okamžitým účinkem
 • intenzitu volíte sami dle potřeby a velikosti prostoru
 
Nákupní tip
Doporučujeme vám osvěžovače vzduchu v rozprašovači Saloos, které obsahují pouze přírodní esenciální oleje a pozitivně působí na organismus i psychiku. Nenajdete v nich žádné škodliviny, syntetické konzervační, barvicí a vonné látky, které by mohly mít negativní účinky na zdraví.
 
 

Pohlcovače pachu

 
 
Osvěžovače vzduchu se speciálním složením (většinou jsou součástí vonné esence antioxidanty), které dokážou účinně pohltit, či neutralizovat nežádoucí pachy. Jsou intenzivnější a hodí se pro osvěžení vzduchu v koupelně, v kuchyni, v prostředí kde se kouří a v prostředí s domácími mazlíčky. Osvěžovače vzduchu syntetického složení většinou pachy pouze překrývají vůní a nejsou tak účinné, proto při výběru dbejte na přírodní složení pohlcovače pachu.
 
Výhody
- odstraňují nežádoucí pachy tabákového kouře, vaření, případně domácích zvířat
- mnoho provedení: spreje, aroma difuzéry s tyčinkami, katalytické lampy, apod.
- koupíte většinou ve specializovaných obchodech
 
Nákupní tip
Jako alternativu k běžným pohlcovačům pachu vám doporučujeme i velmi účinnou katalytickou lampu, která procesem katalytické oxidace zbavuje vzduch bakterií, pachů a nečistot (tj. pachy nepřekrývá vůní ale účinně je pohlcuje). S parfémovanou náplní dokáže rychle vytvořit čisté a provoněné prostředí.
 
 

Zajímejte se o zdravotní nezávadnost

Pokud vám záleží na kvalitě provonění doporučujeme vám pří výběru informovat se o složení náplně a původu osvěžovači vzduchu. Při výběru platí základní pravidlo: levnější osvěžovače vzduchu mají vždy syntetické složení a mohou být potencionálně škodlivé pro lidské zdraví a životní prostředí. Dražší osvěžovače obsahují směs přírodních esenciálních olejů a jsou zdravotně nezávadné, nedráždivé a vhodné i do domácností s malými dětmi nebo domácími mazlíčky.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: svetbytovychvuni.cz